banner khs 2017 kveten

Soutěžící

I. kategorie/1st category

jednokolová/one round

Povinná skladba/Set piece

1. Leopold Jansa: Concertino D dur op. 54, 1. věta/
Concertino in D-Major op. 54, 1st
mvt.

2. volitelný program do 8 minut/
free program with a maximu length of 8 minutes

 

Čtvrtek 4. května 2017/
Thursday, May 4th 2017

začátek soutěže v 9.00 hodin/start of competition at 9 a. m.

(losování 30 minut před zahájením soutěže/drawing lots will be 30 minutes before start of competition)

 

FILIPOVÁ LENKA (2007)

Fritz Kreisler: Schön Rosmarin

Antonín Dvořák: Romantický kus č. 1, op. 75

Česká republika - Šenov

ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov

 

GROETZSCHEL GRETA KERSTIN (2007)

Henryk Wieniawski: Kuyawiak op. 2

Německo / Germany – Moritzburg

Hochschule für musik C. M. von Weber Dresden

 

JAMBALBAYARNYAM BATBYAMBA (2007)         

Charles Auguste de Beriot: Baletní scény op. 100 / Scene de Ballet op. 100

Mongolsko / Mongolia – KhanUul distrect olimp                           

Music and Dance College of Mongolia, Sukhbaatar district

 

KOSTELENEC MILAN (2007)

Charles Auguste de Beriot: Koncert č. 9, 1. věta

Johann Sebastian Bach: Gigue d moll

ČR – Liberec

ZUŠ Liberec

 

MUNKHZUL AZJARGAL           (2007)

Friedrich Seitz: 4. žákovský koncert  op. 15 (3. věta) / 4th  Pupil´s Concerto op. 15 (3rd movement)

Mongolsko / Mongolia – Bayanzurkh district, Ulaanbaatar city

Music and Dance College of Mongolia, Sukhbaatar district

 

SKELEDŽIJA SERGEJ (2007)

Charles Auguste De Beriot: Koncert č. 9 op. 104 (1. věta) / Concerto No. 9, op. 104 (1st movement)

Srbsko / Serbia – Novi Sad

OMŠ Bačka Topola

 

SOKOLOVA VASILISA (2011)

Nicolo Paganini: Téma s variacemi A dur / Theme and Variations in A Major

G. Ellerton: Tarantella

Rusko / Russia – Saint-Petersburg

Music school named after Alexandroff - Moscow

 

DIMITROVA STOEVA MARIYANA (2009)

Nicolo Paganini: Sonáta A dur / Sonate in A Major

Bohm: Moto Perpetuo

Sarditko

Bulharsko / Bulgaria - Plovdiv

Dobrin Petkov National School of Dance and Music Plovdiv

 

ZAKRZEWSKA SONIA (2007)

Antonio Vivaldi: Koncert a moll RV 356 (1. věta)

Romuald Twardowski: Oberek

Polsko / Poland – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Ist nr 2 im F. Chopina we Wrocławiu


 

II. kategorie/2nd category

Povinná skladba/Set piece

Jaroslav Kocian: Humoreska op. 17, č. 2/
Humoreska op. 17, no. 2

 

1. kolo – úterý 2. května 2017 v 15.00 hodin/
1st round – Tuesday, May 2nd 2017, at 3 p. m.

(losování 30 minut před zahájením soutěžního kola/drawing lots will be 30 minutes before start of 1st round)

2. kolo – středa 3. května 2017 v 9.00 hodin/
2nd round – Wednesday, May 3rd 2017 at 9 a. m.

(losování ihned po vyhlášení výsledků 1. kola dne 2. května/
drawing lots immediately after announcement of results of 1st round (May 2nd)

 

ČERVINKA ROMAN (2005)                   

Edouard Lalo: Symphonie espagnole op. 21

Franz Schubert: Včela

ČR -

soukromý žák / private lessons

 

DUSOVÁ ALŽBĚTA (2006)

Henryk Wieniawski: Koncert d-moll op. 22 (2. věta Romance)

Fritz Kreisler: Preludium a Allegro (ve stylu Pugnaniho)

soukromá žákyně / private lessons

 

ENKHBAATAR EMUJIN (2005)            

Pablo de Sarasate: Cikánské melodie

Mongolsko / Mongolia – Ulaanbaatar city Sughbaatar distict Belkh

Music and Dance College

 

GALUF VIKTOR (2005)                           

Charles Auguste de Beriot: Koncert a moll op. 104, č. 9 Allegro maestoso / Concerto in A minor op. 104, No. 9 Allegro maestoso

Franz Schubert: Včela / L'Abeille

Chorvatsko / Croatia – Zagreb

GŠ Pavao Markovac Zagreb

 

JIRSA VILÉM (2006)

Christoph Willibald Gluck: Melodie

Pablo de Sarasate: Baskické capriccio

ČR – Náchod

ZUŠ Náchod

 

LUTZI SOPHIE JULIA (2005)

Henryk Wieniawski: Scherzo-Tarentelle op. 16

Německo / Germany – Lampestheim

Pädagogische Hochschule Heidelberg

 

MARALGOO TSOGTBAYAR (2005)

Charles de Beriot: Fantazie na Dargomyžského téma / Fantasy on the Theme of Dargomyzhsky

Maďarsko / Hungary – II. Rákóczi Ferenc

Egressy Béni Alap és középfokú Zenemüvészeti Szakgimnázium

 

MATEJČA DANIEL (2005)

Antonio Vivaldi: Sonáta D dur: Moderato (a fantasia), Allegro Moderato

Henryk Wieniawski: Koncert č. 2 op. 22. (1. věta Allegro Moderato)

ČR – Liberec

ZŠ a ZUŠ Jabloňová, Liberec

 

PIORUŃSKA MILENA (2005)

Henryk Wieniawski: Variace na originální téma op. 15 / Variations on an original theme, op. 15

Polsko / Poland - Wrocław

Zespół Szkół Muzycznych Legnica

 

ROZSTECK CHIARA ALEXANDRA (2005)

Dimitrij Kabalevskij: Houslový koncert C dur, op. 48, 1. věta / Violin Concerto C Major, op. 48,  1st movement (Allegro molto e con brio)

Georg Philipp Telemann: Fantazie č. 1 TWV 40, Largo / Fantasia No 1, TWV 40, Largo

Marche miniature viennoise

Německo / Germany - Dresden

Landesmusikgymnasium Dresden

 

SAVIĆ JOVANA (2005)

Pugnani-Kreisler: Preludium a Allegro / Preludium and Allegro

Wolfgang Amadeus Mozart: Houslový koncert G dur / Violin Concerto in G Major

Srbsko / Serbia – Belgrade

Mokranjac, Dečanska 6. Belgrade

 

STOEVA EKATERINA DIMITROVA(2005)

Fritz Kreisler: Preludium a Allegro / Praeludium and Allegro

Manuel de Falla: Španělský tanec / Spanish dance

Malka tokata

Bulharsko / Bulgaria – Plovdiv

Dobrin Petkov National School of Music and Dance, Plovdiv

 

ŠPAČEK LUDMILA DARUNCHAI (2006) 

Charles Auguste do Bériot: Fantaisie ou Scène de ballet, op. 100

ČR -

soukromá žákyně / private lessons

 

ZHU LEIA (2006)

Wilhelmj Wagner: Albumblatt (Romance) WWV 664

Petr Iljič Čajkovskij: Valse-Scherzo op. 34

Velká Británie / United Kingdom – London

Guildhall School of Music and Drama, Silk Street, London

 


 

III. kategorie/3rd category

Povinná skladba/Set piece

Bohuslav Martinů: Intermezzo č. 2 a č. 4, H 261/
Intermezzo no. 2 and no. 4, H 261

1. kolo - středa 3. května 2017 ve 14.00 hodin/
1st round – Wednesday, May 3rd 2017 at 2 p. m.

(losování 30 minut před zahájením soutěžního kola/drawing lots will be 30 minutes before start of 1st round )

2. kolo - pátek 5. května 2017 v 9.00 hodin/
2nd round – Friday, May 5th 2017 at 9 a. m.

(losování ihned po vyhlášení výsledků 1. kola dne 3. května/drawing lots immediately after announcement of results of 1st round (May 3rd )

 

BEDŘICHOVÁ PAVLA (2004)               

Ludvík Bedřich Benda: Sonáta G dur – 1. věta Allegro moderato

Jenö Hubay: Fantasie Carmen

ČR – Strakonice

ZUŠ Strakonice

 

BILICHENKO DANA (2003)                   

Edouard Lalo: Symphonie Espagnole

Nicolo Paganini: Capriccio č. 16 / Caprice No. 16

Ukrajina / Ukraine - Lviv

Lviv Music Boarding School

 

BORNSTEDT SARAH (2003)

Georg Friedrich Händel: Sonáta D dur, op. 1, č. 13 (1. věta Largo) / Sonate D Major, op. 1, No. 13 (1st movement Largo)

Henri Wieniawski: Houslový koncert č. 2 d moll, op. 22 (1. věta Allegro moderato) / Violin Concerto No.2 in D minor, op. 22 (1st movement Allegro moderato)

Pablo de Sarasate: Zigeunesweise, op. 20

Německo / Germany – Schorndorf

Martin Luther Strasse, Koontal Mundingen

 

BUTRYNSKA OKSANA (2003)

Henri Vieuxtemps: Koncert č. 5 / Concerto No. 5

Henryk Wieniawski: Scherzo-Tarantelle

Ukrajina / Ukraine - Lviv                              

LSMBS after S. Krushelnytska

 

FREJ HANNA (2004)

Max Bruch: Koncert g moll, op. 26 (1. věta) / Concerto G minor op. 26 (1st movement )

Grażyna Bacewicz: Taniec mazowiecki

Polsko / Poland – Wrocław

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu     

     

GARGULÁKOVÁ NATÁLIE (2003)     

Giuseppe Tartini: Sonáta g moll (Tempo moderato, Allegro con fuoco)

Henri Wieniawski: Koncert d moll op. 22 (1. věta Allegro moderato)

ČR - Holešov                                                

ZUŠ Kroměříž         

                                     

HERNYCH DAVID (2003)                       

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert e moll op. 64 (1. věta Allegro molto appassionato)

ČR – Praha 4 – Háje

Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy

 

JIRSOVÁ BARBORA (2003)       

Charles de Bériot: Baletní scény

ČR – Náchod

ZUŠ Náchod

 

JUGASOVÁ VERONIKA (2004)             

Camille Saint-Saëns: Rondo Capriccioso

Aram Chačaturjan: Koncert d moll (2. věta)

ČR – Praha 4                                                 

ZUŠ Jižní Město, Praha 4    

                         

KUBITA DAVID (2004)                            

Max Bruch: Koncert g moll (1. věta)

Ottokar Nováček: Perpetuum mobile

ČR – Praha 9

Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy

 

LEE MINH HOANG LONG (2003)

Henri Viuextemps: Fantazia Appassionata

Georg Friedrich Händel: Sonáta D dur (4. část Allegro)

ČR - Praha

Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy

 

MRÁČEK KRISTIAN (2003)

Georg Friedrich Händel: Sonáta D dur (1. a 2. věta)

Edouard Lalo: Španělská symfonie (1. věta)

ČR – Jesenice u Prahy

Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy

 

POZORSKA HANNA (2004)

Aram Chačaturjan: Houslový koncert d moll (1. věta) / Violin Concerto D minor (1st movement)

Polsko / Poland – Gdansk

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im.F. Nowowiejskiego, Gdansk

 

SOKOLOV LEONID (2004)

Eugene Doga: Balad „Pasarile tineretei noastre / Romantic ballad „Birds of our youth“)

Max Bruch: Houslový koncert č. 1 g moll, op. 26 (1. věta) / Violin Concerto No. 1 in G minor, op. 26 (1st movement)

Rusko/Russia – Saint-Petersburg

Music school named after Alexandroff, Moscow

 

STANISIC MILJAN (2003)

Edouard Lalo: Symfonie espagnole, op. 21 (1. věta) / Symphonie espagnole, op. 21 (1st movement)

Johannes Brahms: Scherzo c moll ze sonáty FAE / Scherzo in C minor (III from FAE Sonate)

Poskočica

Černá Hora / Montenegro – Podgorica

„Vasa Pavic“ Podgorica

 

SZŁAPA EMILIA (2003)

G. Bacewicz: Kaprys Polski

J. Svendsen: Romans op. 26

Felix Mendelssohn Bartholdy: Houslový koncert d moll (3. věta)/Violin Concert in D-minor (3rd movement)

Polsko / Poland – Jaworzno

PSM I i II st. im M. Karłowicza w Katowicach

 

UDOVIĆ JOVANA (2004)

Edouard Lalo: Symfonie espagnole, op. 21 (4. věta Andante, 5. věta Rondo: Allegro) / Symphonie espagnole, op. 21 (4th movement Andante, 5th movement Rondo: Allegro)

Srbsko / Serbia – Ćuprija

School for musically gifted children Ćuprija

 

VELJKOVIĆ SRDJAN (2004)

Henri Vieuxtemps: Houslový koncert č. 4 (1. věta Introdukce – Kadence) / Violin concerto No. 4 (1st movement Introduction – Cadenza)

Henry Wieniawski: Scherzo Tarantelle, op. 16

Srbsko / Serbia - Ćupria

School for musically gifted hildren, Ćuprija

 

WOJCIECHOWSKA NATALIA (2003)

Henry Wieniawski: Houslový koncert č. 2 d moll, op. 22 (2. věta Romance. Andante non troppo, 3. věta: Allegro con fuoco – Allegro moderato, a la Zingara) / Violin Concerto No. 2 in D-minor, Op. 22 (2nd movement Romance. Andante non troppo, 3rd movement Allegro con fuoco – Allegro moderato, a la Zingara)

Pablo de Sarasate: Zigeunerweisen, op. 20

Polsko / Poland – Zambrów

PSM I i II st. Al Legionów, Łomża

 


 

 

IV. kategorie/4th category

 

Povinná skladba/Set piece

František Ondříček: Scherzo capriccioso, op. 18

 

1. kolo – čtvrtek  4. května 2017 v 11,30 hodin/1st round - Thursday, May 4th 2017 at 11:30 a. m.

(losování 30 minut před zahájením soutěžního kola/drawing lots will be 30 minutes before start of 1st round)

2. kolo - pátek 5. května 2017 ve 14.00 hodin/2nd round – Friday,  May 5, 2017 at 2 p. m.

(losování ihned po vyhlášení výsledků 1. kola dne 4. května/drawing lots immediately after announcement of results of 1st round (May 4th 2017)

 

 

BREKKE INA HAN (2002)                      

Aram Chačaturjan: Houslový koncert d moll (1. věta Allegro con fermezza) / Violin concerto in D minor (1st movement Allegro con fermezza)

Norsko / Norway – Oslo

Barratt Due Music Institute Oslo

 

HARIM LEENA-CAMILLE (2002)        

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert e moll op. 64 (2. a 3. věta) / Violin Concerto in E minor (2nd  and 3rd movement)

Johannes Brahms: Scherzo c moll ze sonáty FAE / Scherzo in C minor (from FAE Sonate)

Německo / Germany – Heidelberg

soukromá žákyně / private lessons

 

CHANG HANA (2002)

Nicolo Paganini: Nel Cor Piu Non Mi Sento

Antonín Dvořák: Mazurek op. 49

USA Massachusetts – Lexington

Cleveland Institute of Music, USA

 

CHENCHIKOVA ANNA (2002)

Max Bruch: Houslový koncert č. 1 (2. a 3. věta) / Violin Concerto No. 1 (2nd  and 3rd movement)

Rusko / Russia – Moscow

 

JASANSKÁ HANA (2002)

Henryk Wieniawski: Houslový koncert č. 2 d moll, op. 22 (2. věta Romance, 3. věta: Allegro con fuoco – a la Zingara)

ČR – Ústí nad Orlicí

ZUŠ Jaroslava Kociana Ústí nad Orlicí

 

JUNGOVÁ KRISTÝNA (2001)

Henryk Wieniawski: Variace na Originální téma
ČR – Teplice

Konzervatoř Teplice

 

LICHÁ ANNA (2002)

Maurice Ravel: Tzigane

Nicolo Paganini: Sonáta e moll

ČR – Nové Město nad Metují

ZUŠ Police nad Metují

 

MARIOTTI LUCILLA ROSE (2001)

Petr Iljič Čajkovskij: Houslový koncert D dur op. 35 (1. věta) / Violin Concerto in D Major op. 35  (1st movement)

Itálie / Italy - Ferrara

International Music Academy in Imola

 

MARUSIC KRISTINA (2001)

Felix Mendelssohn Bartholdy: Houslový koncert e moll, op. 64 (1. věta) / Violin Concerto in E minor (1st movement)

Henryk Wieniawski: Scherzo Tarantelle op. 16

Srbsko / Serbia - Belgrade

High School „Davorin Jenko“, Miska Kranjca

 

PERAZIC LUKA (2001)

Petr Iljič Čajkovskij: Houslový koncert D dur, op. 35 (1. věta) / Violin Concerto in D Major, op. 35 (1st movement)

Černá Hora / Montenegro – Podgorica

„Vasa Pavic“, Podgorica

 

RADOVANOVIC MARIJA (2001)

Ernest Chausson: Poeme

Srbsko / Serbia – Belgrade

Music school „Vatroslav Lisinski“, Belgrade

 

ROUTOVÁ MAGDA (2002)

Henri Vieuxtemps: Koncert č. 5 a moll, op. 37

ČR – Všeradice

ZUŠ Řevnice

 

ZORIC JELISAVETA (2001)

E. Bloch: Nigun

Henryk Wieniawski: Koncert d moll (1. věta) / Concerto in D minor (1st movement)

Srbsko / Serbia – Gonji Milanovac

„Kosta Manojlovic“ Zemun – Belgrade

 

ŽIKIĆ STAŠA (2001)

Henri Vieuxtemps: Houslový koncert č. 5 / Violin Concerto No. 5

Srbsko / Serbia – Beograd

Georg Friedrich Händel: Sonáta D dur, op. 1, č. 13 (1. věta Largo) / Sonate D Major, op. 1, No. 13 (1st movement Largo)

„Kosta Manojlovic“ Zemun – Belgrade

 

Jste zde: Úvod Houslová soutěž Soutěžící