Kocianovo Ústí

Menu

Zrušení 62. ročníku soutěže

Milí soutěžící, vážení přátelé Kocianovy houslové soutěže,

s velikou lítostí Vás musím informovat, že v roce 2020 se Kocianova houslová soutěž neuskuteční.

Rada města Ústí nad Orlicí v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s šířením koronaviru rozhodla o zrušení 62. ročníku Kocianovy houslové soutěže a XV. ročníku hudebního festivalu Kocianovo Ústí.

Prioritou organizačního týmu je zdraví všech soutěžících, porotců, organizátorů a spolupracovníků. Nikdo není schopen předpovědět vývoj událostí, ale je vysoce pravděpodobné, že v květnovém termínu by se nesešli všichni přihlášení houslisté z celého světa, čímž by utrpěla vysoká úroveň a renomé soutěže. Ani přesun termínu soutěže na podzim se nejeví jako výhodné řešení.

Milí soutěžící, dokázali jste se připravit na letošní ročník soutěže. Cenu si zasloužíte všichni. Přijeďte si tedy pro ni v příštím roce.

Vážení učitelé, děkuji Vám za přípravu a pečlivé pedagogické vedení Vašich studentů.

Vážení rodiče, děkuji Vám za podporu a zázemí pro Vaše malé hudebníky.

Děkuji také všem partnerům a sponzorům. Budu Vám nesmírně vděčná, pokud soutěži zachováte přízeň a podpoříte ji i v příštím roce.

Děkuji všem organizátorům a spolupracovníkům za péči o soutěž a vysoké pracovní nasazení.

Těším se na setkání s Vámi všemi při 63. ročníku Kocianovy houslové soutěže v 2021 v přátelské a radostné atmosféře a v podmínkách, na které jste zvyklí.

Mgr. Lenka Lipenská
ředitelka Kocianovy houslové soutěže