Kocianovo Ústí

Menu

Mistrovské housle – mimořádná cena 60. ročníku KHS

Belgická společnost Luthiers Sans Frontières věnuje do 60. ročníku Kocianovy houslové soutěže mimořádnou cenu: 4/4 housle vyrobené houslařem Lee Mun Tae, žákem mistra Pier Luigi Aromatico Fantoni v houslařské dílně v italské Cremoně. Součástí ceny je i karbonový smyčec.

Housle získá soutěžící, který předvede vynikající výkon, ale zatím nehraje na mimořádný nástroj. Oceněného houslistu vybere v průběhu soutěže odborná porota.

Organizátoři tímto společnosti  Luthiers Sans Frontières moc děkují!

Společnost Luthiers Sans Frontières (Houslaři bez hranic) je mezinárodní nezisková organizace založená v Belgii v roce 2001. Je členem Belgického národního centra pro rozvojovou spolupráci a sdružuje členy ze Spojených států amerických, Velké Británie, Argentiny, Rakouska, Belgie, Kanady, Francie, Itálie a Švýcarska. Spolupracuje na původních projektech na Haiti, na Kubě, v Mexiku, v Demokratické republice Kongo, v Palestině a v dalších zemích. V blízké době se chystá nový projekt také pro Balkán.

Luthiers sans Frontières podporuje a vyučuje mladé houslaře v zemích, ve kterých neexistují houslařské školy. Významným způsobem se podílí na jejich vzdělávání, aby tito výrobci mohli v budoucnu nechat vzniknout houslařské tradici v jejich rodné zemi.

Renomovaní houslaři z mnoha zemí přicházejí zcela dobrovolně, aby se podělili o znalosti a předali zkušenosti z oboru zájemcům o toto řemeslo.

Společnost LSF dodává materiál k výrobě hudebních nástrojů a zajišťuje také opravy hudebních nástrojů umělcům, orchestrům a školám, které jinak nemají možnost těchto služeb.

www.luthierssansfrontieres-lsf.org/

V případě, že máte zájem jakýmkoliv způsobem pomoci, prosím, kontaktujte LSF přímo prostřednictvím emailu paul.jacobs@ulb.ac.be