Kocianovo Ústí

Menu

Jak to slyším já I. kategorie

Anna Olecká

Závěrečné číslo první kategorie je důstojným rozloučením s dnešním dopoledním soutěžením. Jako by opět sám osud vyřešil dnešní dramaturgii podle hesla – to nejlepší na konec. U Martinů šlo dokonce o velmi efektní provedení, což u tohoto typu skladby je pro mladičkého houslistu nejednoduché k dosažení. Většina soutěžících tomuto pojmu „efektní“ byla dnes určitě dost vzdálena. U Händela si víly běžely pro baletní střevíčky a hurá na pódium.  Za Händela bych dal cenu publika! Závěrečný Carl Bohm je skvělou tečkou za touto kategorií. Bravo pro Annu a do Brna celému jejímu týmu!

Tadeáš Prokop

Mladík (2015) se suverénním přednesem. Martinů s velmi příjemným vystupováním a přirozeným úsměvem. S kravatou a černou vestičkou vypadá Tadeáš zdálky spíše jako maturant. Komarovského podává bezpečně až přímo suverénně. Celkově výtečně odvedená práce houslisty i pedagoga. Nadaný mládenec! Čiší z něj sympatie a úsměv.

Gansuld Ganerdene

Mladý rozježený houslista s nespoutanou hřívou, který včera působil nejveselejším dojmem v budově, se dnes objevil na podiu. V luxusním lesklém šedém obleku, vestičce a s černými lakýrkami působí dojmem úspěšného žoviálního podnikatele, který si odskočil k houslím. Ale hrát tedy věru umí! Housle jsou mu dokonalým kamarádem, interpret odvádí dobrou práci, pedagog může být spokojen. A s paní Martinou Hájkovou je mladý houslista (2015) v nejlepší společnosti. Gratuluji mongolské výpravě! Výborný výkon.

Vít Langášek

Malý chlapec (ročník 2015) soustředěně interpretuje Martinů a působí velmi příjemným dojmem. A o to jde. Když je skladba zvládnutá, dál už je všechno jenom o dojmu. Jako bonus domácímu publiku slyšíme Kocianovu Melodii. Pěkné, vzhledem k věku a vyznění soutěžícího houslisty věřím, že se s mladíkem budeme na KHS potkávat dál a dál. A to i na stupních vítězů, věštím mu velký potenciál rozvoje. V přednášené hudbě je tzv. „IN“, i v kontaktu s korepetitorkou je cosi navíc. Inu, mladý umělec.

Iva Rakočević 

Povinná skladba začala vzorným nástupem, alespoň co se týká souhry. Jak jeden! I dokonale zvukově vyvážené. Je to ideál, ale není to vždy v této kategorii samozřejmostí. Komarowski vychází dobře, posluchači v sále si užívají. Nezbývá než další z velemladých houslistek (2015) chválit a chválit. V kadenci a finále koncertu vidíme už dnes dobře nastartovanou budoucí virtuozitu! 

Lara Tamcan

Děvče přišlo s velkou čelenkou jarních květů kolem hlavy. I sluníčko venku na zcela jasné obloze se usmívá do sálu. Interpretka s plnou vážností odvíjí odpovědně hudební plán v povinné skladbě. Acollay je standardně zvládnut bez výkyvů do plusu i mínusu. Děvčeti se dobře daří „prodat“, co se poctivě naučila. Vše sedí, jak má být, vzhledem k věku jiné očekávání netřeba rozvíjet.